• Përballet me Argjentinën, Brazili lë jashtë Neymar, Marcelo, Casemiro dhe Alves

  Publikuar: 19 May 10:18

  Neymar është lënë jashtë skuadrës përfaqësuese të Brazilit për dy ndeshjet miqësore në program për tu zhvilluar në muajin qershor, përkatësisht ndaj Argjentinës dhe Australisë. Ylli brazilian i Barcelonës është lënë pushim nga detyrimet e tij me kombëtaren, me qëllim që të shplodhet pas një sezoni të vështirë, të lodhshëm dhe pa sukses te Barcelona. Gjithashtu, edhe dyshja e Real Madrid, Marcelo dhe Casemiro nuk janë grumbulluar në ekipin kombëtar të Brazilit, për shkak të angazhimit të tyre shumë të rëndësishëm me klubin në finalen e Champions League, të cilën do ta diskutojnë pikërisht më datë 3 qershor.

  Imazh i ngjashëm

  Njëlloj ka ndodhur edhe për mbrojtësin e djathtë të Juventus, Dani Alves, ndërkohë që shoku i tij i skuadrës te bardhezinjtë, Alex Sandro është përfshirë në listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet miqësore. Mbrojtësi i Bayern, Rafinha dhe ai i Chelsea’s David Luiz kanë fituar që të dy nga një ftesë për ndeshjet ndaj Argjentinës dhe Australisë. Në listën e 24 futbollistëve të grumbulluar në përfaqësuesen braziliane janë ndër të tjerë edhe Philippe Coutinho, Willian, Douglas Costa, Gabriel Jesus dhe Thiago Silva.

   Rezultate imazhesh për dani alves argentina

  “Ana emocionale e ndeshjeve na ka tharë ne… adrenalina është çdo ditë në 1 milionë dhe futbollistët kanë nevojë për qetësi mendore”, deklaroi trajneri i përfaqësueses së Brazilit, Tite në një konferencë për mediat, menjëherë pasi shpalli listën e futbollistëve të grumbulluar për dy takimet miqësore. “Ekziston ndërtimi i ekipit dhe konsolidimi, por ky është krijimi i momentit”, vijoi trajneri Tite, në prag të ndeshjes miqësore ndaj Argjentinës, në program për tu luajtur më datë 9 qershor, dhe katër ditë më vonë Brazili do të ndeshet me Australinë, me të dyja ndeshjet që do të zhvillohen në “Melbourne Cricket Ground”.


  Lexo postimet e tjera