Volejboll

Përmbytjet, pezullohen ndeshjet e Kupës së Shqipërisë për femra

Duke parë situatën e rëndë të krijuar anembanë Shqipërisë, pas përmbytjeve të shkaktuara prej shiut të rrëmbyeshëm që ka rënë dhe vazhdon të bjerë, Federata Shqiptare e Volejbollit ka vendosur të shtyjë ndeshjet eliminatore të Kupës së Shqipërisë për femra. Kjo fazë eliminatore, sipas kalendarit, duhet të zhvillohet më datat 1, 2 dhe 3 dhjetor, Grupi A në Tiranë dhe Grupi B në Durrës, por FSHV ka vendosur t’i shtyjë ato për një moment të dytë. Kalendari i ndeshjeve eliminatore për meshkuj nuk ka asnjë ndryshim, pasi ato do të luhen fundjavën e ardhshme, më 8, 9 dhe 10 dhjetor.

Më shumë nga Volejboll