Champions League

Pjanic karikon Juven: Ne e dimë se si mundet Barcelona

Kriza e vogël, e përjetuar nga Juventus kundër Atalantas dhe Lazios, ishte tejkaluar në sajë të kthimit të Miralem Pjanic, i cili për “Zonjën e Vjetër” është gjithmonë e më shumë një lojtar kyç. Pas barazimit kundër Sporting Lisbonës, boshnjaku lë të kuptohet se edhe temperamenti i tij është një kontribut i veçantë. “Ne e kemi mundur tashmë Barcelonën dhe mund ta bëjmë atë përsëri, kur të vijë koha, kur ne do të luajmë në maksimum. Në fakt, ne duam të bëjmë gjashtë pikë në dy ndeshjet e fundit, – janë fjalët e Pjanic për “Gazzetta dello Sport”. – Ju thoni se katër lojërat e luajtura deri më tani nuk janë justifikuese për një ekip nënkampion Europe. Unë ju siguroj se është e vështirë që të vish këtu dhe të fitosh 3 ose 4-0. Ndoshta ju nënvlerësoni kundërshtarët, sepse të dy, Olympiacos dhe Sporting, janë skuadra të mira, sidomos në aspektin mbrojtës”.

Më shumë nga Champions League