Futboll

Pronarët e Leicester City në gjyq për 350 mln €

Pronarët e Leicester City Football raportohet të jenë akuzuar për 350 mln euro mbi para që janë në pronësi të qeverisë tajlandeze.

Prokuroria e Bangkokut ka pranuar çështjen ndaj King Power International të hënën, sipas agjencisë së lajmeve Reuters.

Deri tani, klubi anglez dhe kompania King Power nuk kanë komentuar mbi akuzat.

Prokuroria ka akuzuar King Power pasi nuk ka paguar 14 miliard baht (350 mln euro) nga një operacioni ekskluziviteti pa taksa që iu dha në 2006.

Gjatë një dëgjimi të hënën, Gjykata Kriminale Qendrore e Bangkokut ka pranuar çështjen dhe tha se tani do të dëgjojë mbrojtjen e të akuzuarit në shkurt të vitit 2018.

Image result for King Power owner

Më shumë nga Futboll