Bundesliga

Protesta e veçantë e tifozëve të Wolfsburg, 19:45 minuta heshtje në ndeshjen ndaj Bayern

Një ajër i rëndë në Wolfsburg.

Tifozët e VFL Wolfsburg janë të bezdisur dhe të frustruar me formën e skuadrës së tyre. Veti i 13-të me 24 pikë të grumbulluara. Edhe trajneri i ri Martin Schmidt nuk e ka ndryshuar situatën.

Prandaj tifozët kanë planifikuar një protestë të veçantë në prag të sfidës ndaj Bayern. Ata do të jenë në shkallët e stadiumit por nuk do të këndojnë apo të nxisin ekipin e tyre për 19:45 minutat e para (1945 është viti i themelimit të klubit).

Kjo është konfirmuar gjatë mbrëmjes së tifozëve të martën. A do të arrijnë lojtarët e Wolfsburg të rifitojnë zemrat e tifozëve të tyre në ndeshjen ndaj Bayern…?

 

Më shumë nga Bundesliga