Futboll

“Provuam dy herë të merrnim Ibrahimovic, por ai qeshte…!”

“Provuam dy herë të merrnim Ibrahimovic, por ai qeshte…!”

Peter Reid, ish-trajneri i Sunderland, zbulon një prapaskenë që ka të bëj me Zlatan Ibrahimovic. Në kohën kur luante me Malmoe, ishin të shumta skuadrat e interesuara për gjigantin nga Suedia, përfshi edhe “macet e zeza” që ofruan 10 milionë euro. Ibrahimovic shkoi edhe të takonte drejtuesit e Sunderland në Angli, por më pas zgjodhi të vazhdonte karrierën te Ajax, teksa pjesa tjetër e historisë dihet.

Image result for ibrahimovic smiling

Reid deklaroi: “Më pëlqenin fiziku i tij dhe aftësitë teknike që ishte. Po, unë provova te merrja në Angli. Kur ishte te Malmoe unë i binda drejtuesit ta merrnin, ata ofruan shumë e kërkuar nga suedezët, por Ibra zgjodhi të shkojë te Ajax. Pati edhe një takim me të kur ishte pjesë e Ajax, ofruam 10 milionë euro, por nuk u bë gjë. Ibrahimovic u çua nga tavolina duke qeshur, nuk pati më asnjë bisedë…”

Më shumë nga Futboll