Bundesliga

QUIZ: Sa e njihni legjendën gjermane Philipp Lahm?

Meqë këtë fundjavë Philipp Lahm do të largohet përfundimisht nga futbolli me ndeshjen e fundit kundër Freiburg-ut, “Telesport” ka menduar t’ju sfidojë me shtatë pyetje mbi kapitenin e Bayern-it. Ky lojtar ka pafundësisht arsye për ta pëlqyer, sepse është një nga ikonat e futbollit gjerman dhe ka fituar gjithçka në karrierën e tij. Informacionet për të cilat do të pyeteni nuk janë edhe aq të largëta në kohë, kështu që presim të keni sukses edhe nëse nuk jeni tifoz bavarez.

[interaction id=”591ddcf92041829f01d7547f”]


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Bundesliga