Champions League

Real Madrid, Asensio nuk luan në Champions për një qime!!!

Real Madrid, Asensio nuk luan në Champions për një qime!!!

Sonte në mbrëmje, Real Madrid do të rikthehet në Champions League. Kampionët në fuqi do të luajnë në “Santiago Bernabeu” kundër APOEL Nikosia, por nuk do të kenë në radhët e tyre një prej futbollistëve më në formë në këtë fillim sezoni: Marco Asensio.

The 21-year-old Spain international has scored four goals in only six appearances this season

Sulmuesi spanjoll nuk është grumbulluar nga trajneri Zinedine Zidane për ndeshjen kundër kampionëve të Qipros për një arsye shumë të veçantë: depilimi i këmbëve të tij nuk ka shkuar në rregull dhe prej një qimeje në kofshë i është krijuar një infeksion që nuk e lejon të vrapojë.

The Spain international claimed his boss Zidane 'had never seen a left foot' like his since Messi

Vetë Zidane e ka zbuluar mungesën e Asensio gjatë konferencës për shtyp: “Eshtë një rast kurioz dhe i veçantë, por që ndodh. Lojtari është depiluar, por një qime ka mbledhur infeksion dhe do të duhet të paktën tre ose katër ditë që ai të vrapojë sërish lirësh pa pasur djegje!”


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Champions League