La Liga

Lopetegui, trajneri i ri i Real Madrid

Real Madrid ka konfirmuar se trajneri aktual i Spanjës Julien Lopetegui do të jetë trajneri i ri i ekipit.

Los Blancos ishin në kërkim të një trajneri të ri që kur Zinedine Zidane vendosi të largohej nga klubi pas triumfit në Champions League.

Lopetegui ka nënshkruar një kontratë trevjeçare me kampionët e Europës dhe do të  ulet në stolin e ri pasi të ketë përfunduar Kupa e Botës.

Lopetegui ka kaluar disa kohë te Real Madrid kur ishte i ri por arriti të bënte vetëm një paraqitje.

Trajneri i ri i Real Madrid adhuron Messi-n: Ai është lojtari më i mirë i historisë


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga La Liga