La Liga

Real, Perez do të krijojë një Zinedine Zidane tjetër

Florentino Perez është i gatshëm të shpenzojë shifra të çmendura për lojtarë të mëdhenj, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për trajnerët. Kështu, sipas “Don Balon”, presidenti madrilen po mendon për një Zidane të ri, kur francezi të largohet nga “Los Blancos”.

E thënë ndryshe, Perez do t’ia besojë përsëri ekipin një tekniku p eksperiencë, por me një të kaluar të lavdishme si lojtar i klubit spanjoll. Emrat në llistë janë tre: Guti, Xabi Alonso dhe Alvaro Benito.

Më shumë nga La Liga