La Liga

Revolucion te Real, madrilenët sakrifikojnë të ardhmen për Neymar

Rreziku i një revolucioni te Real Madrid është konkret. Lamtumira e Zinedine Zidane, i cili nuk është zëvendësuar akoma, mund të jetë sinjali i parë i një metamorfoze drejt së cilës po shkon skuadra që fitori tri herë radhazi Champions League.

Kështu, mundësia e shitjes së Cristiano Ronaldo është konkrete dhe dëshira e tij për të ndryshuar ambient mund të ketë një efekt domino, që mund të çojë te blerja e bujshme e Neymar.

Por, me kalimin e mundshëm të brazilianit në “Bernabeu”, shumë yje të madrilenëve mund të thonë lamtumirë. Mbi të gjithë, Marco Asensio.

Sytë e Premier League janë te spanjolli dhe Real mësohet të ketë fiksuar çmimin: 75 milionë euro. Skuadra më e interesuar është Liverpool, veçanërisht pas dështimit të operacionit Fekir.

Më shumë nga La Liga