Futboll

Rivaldo dhe brazilianët që kanë shkruar historinë e Barça-s

Kush janë brazilianët që kanë shkruar historinë e futbollit duke luajtur me fanelën e Barcelona-s? Hedhim një vështrim të shpejtë…

Image result for evaristo macedo

EVARISTO DE MACEDO (1957-1962) | Ai ka shënuar 173 gola dhe gjithashtu eliminoi Real Madrid nga Kupa e Europës

Image result for romario barcelona

ROMARIO (1993-95) | Këto me fanelën blaugrana janë dy vitet më të mira të karrierës së Romario-s.

Image result for ronaldo barcelona

RONALDO (1996-97) | 47 gola, realizime prej legjende. Ai dukej i pathyeshëm.

Image result for rivaldo barcelona

RIVALDO (1997-02) | Një mjeshtër me 124 gola dhe një talent të pashoq. Duelet e tij me Real-in e Zidane ishin të jashtëzakonshme.

Image result for ronaldinho barcelona

RONALDINHO (2003-08) | Një mjeshtër. Ai transmetonte gëzimin për jetën përmes golave dhe driblimeve të tij të mrekullueshme. Një nga lojtarët më të talentuar të historisë.

Image result for sylvinho barcelona

SYLVINHO (2004-09) | Një lojtar i madh i skuadrës dhe një futbollist i palodhur.

Image result for dani alves

DANI ALVES (2008-2016) | Mbrojtësi më i mirë i djathtë i historisë së Barça-s dhe sigurisht një nga më të mirët në botë aktualisht.

Image result for neymar

NEYMAR (2013-) | Padiskutim e futbollisti më i mirë i të ardhmes. Ai i ka mahnitur katalanasit që kur zbarkoi nga Brazili në Barcelonë.


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll