Futboll

Sami Khedira ka një këshillë për FIFA 18

FIFA 18 me shumë mundësi është edicioni më realist i lojës që mund të ketë dalë deri tani.

Megjithatë, të paktën një lojtar nuk është i lumtur me avatarin e tij virtual dhe mendon se krijuesit e lojës nuk kanë bërë një punë të mirë për sa i përket pamjes së tij të jashtme.

Sami Khedira ka kaluar sezone me flokë të gjata, sidomos gjatë kohës së tij me Real Madrid.

Por ai ka disa vite që i ka prerë flokët, dhe e ka ruajtur atë pamje, diçka që EA Sport nuk e ka vënë re.

Sami Khedira has questioned his FIFA 18 hairstyleHe has worn his hair short in real life for a number of years

Dhe lojtari i përfaqësueses gjermane nuk është i kënaqur me pamjen e tij te FIFA 18.

Ai shkroi në Twitter: “Hey @EASportsFIFA, jam i lumtur që ju pëlqen pamja ime me flokët e gjata…por kam gati dy vite që i kam prerë…”

Më shumë nga Futboll