Seria A

Sezoni 2017/18, ja si do të luanin sot “Big”-ët e Serie A

Si kanë lëvizur ekipet e mëdha të Serie A në merkato? Si ndryshojnë skemat në prag të sezonit të ri? Kur ka mbetur edhe një javë nga fillimi i Serie A këto janë formacionet dhe skemat që pritet të përdoren nga pesë skuadrat kryesore të kampionatit italian.

 

Milan

3-5-2: Donnarumma, Musacchio, Bonucci, Romagnoli, Conti, Rodriguez, Biglia, Bonaventura, Kessie, Cutrone, Silva.

 

Juventus

4-2-3-1: Buffon, Alex Sandro, Chiellini, Rugani, De Sciglio, Pjanic, Khedira, Douglas Costa, Dybala, Bernardeschi, Higuain.

 

Roma

4-3-3: Alisson, Kolarov, Moreno, Fazio, Karsdorp, Nainggolan, De Rossi, Strootman, Perotti, Dzeko, Defrel.

 

Napoli

4-3-3: Reina, Ghoulam, Koulibaly, Hysaj, Hamsik, Jorginho, Allan, Insigne, Mertens, Callejon.

 

Inter

4-2-3-1: Handanovic, Dalbert, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio, Vecino, Gagliardini, Perisic, Borja Valero, Candreva, Icardi.

Më shumë nga Seria A