Seria A

Shevchenko: Ka qenë një nder të luaja me të

Andriy Shevchenko, ish-sulmues i Milan dhe trajneri aktual i Ukrainës, ka folur për Andrea Prilo-n, me të cilin ka ndarë shumë gëzime te kuqezinjtë.

“Është një fenomen, ka qenë një nder të luaja me të”, ka thënë Shevchenko për ish-mesfushorin.

“Dinte të të gjente edhe me pasim nga 50 metra. Për mua është si një vëlla, kemi ndarë shumë gjëra bashkë, të bukura dhe të shëmtuara”.

Më shumë nga Seria A