Ligue 1

Shoku i skuadrës: Neymar është një gënjeshtar!

Thomas Meunier dhe Neymar kanë folur për ndeshjen e famshme të PSG dhe Barcelona-s sezonin e kaluar. Belgu ka zbuluar një anekdotë për sa i përket bisedës së tyre.

A është treguar i sinqertë Neymar me Meunier? Gjatë “remontada-s” së Barça-s (6-1), ish-ylli i katalanasve fitoi një penallti, të dyshimtë, të shkaktuar nga lojtari i përfaqësueses belge.

Që nga transferimi i Neymar te PSG, dy lojtarët kanë pasur mundësinë të bisedojnë rreth asaj ndeshje të çmendur në “Nou Camp”. A ishte një faull ndërhyrja brenda zonës?

Gjatë një interviste me Bein Sports, Thomas Meunier ka zbuluar se ai dhe Neymar kanë mbajtur qëndrimet e tyre.

“E pyeta nëse ishte një penallti apo jo. Ai më tha po. Ai më gënjeu dhe nuk habitem (qesh),” tregon ai me humor.


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Ligue 1