Seria A

Shpikja e Ancelotti-t, krijon Inzaghi-n e ri te Napoli

Roli i ri si sulmues qendror i Lorenzo Insigne, i ka dhënë si lojtarit ashtu dhe Napoli-t mundësi të reja për të patur sukses.

Një zgjedhje, e bërë nga Carlo Ancelotti, që “Il Mattino” e ka analizuar në një shkrim me titullin: “Insigne, si Inzaghi”.

“Ancelotti, – shkruhet aty, – ka parë te Lorenzo cilësitë e Pippos dhe ka vendosur ta zhvendosë në qendër të sulmit”.

“Ai ka realizuar pesë gola të njëpasnjëshëm në ndeshjet e Champions të luajtura në shtëpi, si asnjë sulmues tjetër italian”.

Shkarkoni aplikacionin më të mirë sportiv të momentit! Telesport është pjesë e tij. Kliko këtu > bit.ly/krowd9 për të marrë njoftimet në kohë reale për gjithçka ndodh!

 

Më shumë nga Seria A