Kombëtarja

Shqipëri-Bjelorusi, kuqezinjtë barazojnë në fund me portierin

Shqipëria Under 21 ka marrë një rezultat pozitiv në miqësoren e luajtur kundër Bjellorusisë.

Miqve u kanë mjaftuar 3 minuta lojë për të gjetur golin e avantazhit me Bakhar.

Kur dukej se fitorja ishte e sigurt për bjellorusët, portieri Selmani ka befasuar të gjithë dhe ka realizuar golin e barazimit.

Vlen të përmendet se Bjellorusia ka mbetur me dhjetë lojtarë në minutën e 51-të pas kartonit të kuq të marrë nga Shibun.

Më shumë nga Kombëtarja