Futboll

Si të rimarrësh Juven në më pak se një vit!

Ishte shndërruar në i fundit i kontigjentit bardhezi, i përfunduar gati në harresë mes dëmtimesh dhe ndryshime modulesh loje, aq sa e kshin penalizuar. Kwadwo Asamoah ishte konsideruar si futbollist në listën e kandidatëve më favoritë për tu larguar nga Juventus, që gjatë merkatos së verës, kur nga Anglia e lidhnin ganezin me Chelsean e ish-profesorit dhe mjeshtrit të tij, Antonio Conte.

Rezultate imazhesh për Kwadwo Asamoah higuain dybala

Qëndroi në Torino pas maloresh e dishezash që kanë cënuar fillimin e sezonit të Asamoah, që shkëlqeu në debutim ndaj Fiorentinës, ndërkohë që në Milano ndaj Inter ishte në ditën e tij më të keqe. Pavarësisht të gjitha vështirësive, ganezi arriti të marrë veten dhe të rigjejë një vend te Juventus. Pas Evra, u zbulua Asamoah si një fashë e majtë perfekte, pas një jete si qendërmbrojtës. Siguria për të cilën kishte nevojë Juventus për të mbuluar krahët e Alex Sandro, me Asamoah gjithmonë e më shumë në rampën e lëshimit, aq sa tashmë është në horizont edhe rinovimi i kontratës.

Rezultate imazhesh për Kwadwo Asamoah higuain dybala


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll