• Viti i themelimit: 1880
  • Presidenti: Khaldoon Al Mubarak
  • Trajneri: Pep Guardiola
  • Website: www.mcfc.co.uk
  • Stadiumi:Etihad Stadium
  • Viti i ndërtimit: 2002
  • Kapaciteti: 46.708 shikues
  • Përmasat e fushës: 105x68 m

  Trofetë: 4 Premier League | 5 Kupa e Anglisë | 4 Kupa e Ligës | 4 Superkupa e Anglisë | 1 Kupa e Kupave

  | 8:15 pm
  Fantazisti i Manchester City, sipas Paul Ince, meriton të konsiderohet në të njëjtin nivel me Xavi dhe Andres Iniesta. Dy të fundit kanë luajtur...Lexo »
  26 Mar 2:18 | Kampionatet në Europë
  21 Mar 3:24 | Premier League
  20 Mar 9:59 | Kampionatet në Europë
  19 Mar 7:24 | Kampionatet në Europë
  18 Mar 10:46 | Premier League
  17 Mar 9:34 | Kampionatet në Europë
  16 Mar 10:39 | Kampionatet në Europë
  15 Mar 6:51 | Kampionatet në Europë