• Viti i themelimit: 1878
  • Presidenti: Joel dhe Avram Glazer
  • Trajneri: Jose Mourinho
  • Website: www.manutd.com
  • Stadiumi:Old Trafford
  • Viti i ndërtimit: 1910
  • Kapaciteti: 75.635 shikues
  • Përmasat e fushës: 105x68 m

  Trofetë: 20 Premier League | 12 Kupa e Anglisë | 4 Kupa e Ligës | 21 Superkupa e Anglisë | 3 Champions League | 1 Kupa e Kupave | 1 Superkupa e Europës | 1 Kupa Interkontinentale | 1 Botëror i Klubeve

  | 8:45 pm
  Zlatan Ibrahimovic ka hequr çdo dyshim dhe do të jetë pjesë e Manchester United edhe në sezonin e ardhshëm. Sulmuesi suedez tha se ai...Lexo »
  9 orë më parë | Kampionatet në Europë
  11 orë më parë | Kampionatet në Europë
  17 orë më parë | Premier League
  26 Mar 11:46 | Kampionatet në Europë
  24 Mar 7:24 | Kampionatet në Europë
  21 Mar 8:51 | Premier League
  20 Mar 10:37 | Kampionatet në Europë
  20 Mar 9:53 | Kampionatet në Europë
  20 Mar 3:14 | Kampionatet në Europë