• Viti i themelimit: 1902
  • Presidenti: Florentino Pérez
  • Trajneri: Zinedine Zidane
  • Website: realmadrid.es
  • Stadiumi:Santiago Bernabéu
  • Viti i ndërtimit: 1947
  • Kapaciteti: 81.178 shikues
  • Përmasat e fushës: 105x68 m

  Trofetë: 32 La Liga| 19 Kupa e Mbretit | 11 Champions League | 9 Superkupa e Spanjës | 1 Kupa e Ligës | 2 Kupa UEFA | 3 Superkupa e Europës | 3 Kupa Interkontinentale | 1 Botërori për klube

  | 4:48 pm
  Gonzalo Higuain nuk i ka aspak qejf krahasimet. Kështu, ai mendon se Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë të dy “bisha” dhe se çdo njeri i...Lexo »
  12 orë më parë | Kampionatet në Europë
  16 Jan 6:49 | Kampionatet në Europë
  16 Jan 12:51 | Kampionatet në Europë
  13 Jan 12:13 | Kampionatet në Europë
  13 Jan 11:09 | Kampionatet në Europë
  13 Jan 10:42 | Kampionatet në Europë
  13 Jan 9:27 | La Liga
  12 Jan 9:38 | Kampionatet në Europë