• Starova i nxjerr lojtarëve “inatin” e barazimit në stërvitje

    Publikuar: 19 Apr 7:29

    Partizani vijon me përgatitjet intensive në terren në kuadër të ndeshjes me Teutën në “Niko Dovana”, të vlefshme për javën e 30-të të kampionatit. Barazimi i fundit arritur në Shkodër ka lënë një shije të hidhur te të kuqtë që tani nuk u lejohet më të gabojnë. Sulejman Starova në përfundim të takimit deklaroi për mediat se skuadra e tij nuk u impenjua maksimalisht kundër Vllaznisë -edhe pse nuk preferoi të jap emra u duk qartë se tekniku nuk ishte i kënaqur me lojtarët e repartit ofensiv. Të mërkurën “Bobi” ka aplikuar dy seanca stërvitore -paradite në palestër dhe pasdite (14:30) në Pezë Helmës. Ndonëse rreshjet e shiut ishin të denduar, Starova nuk e ndërprehu për asnjë moment stërvitjen deri në përfundim të saj.

    Në seancën e të mërkurës i gjithë grupi i futbollistëve ishte në dispozicion të stafit teknik. 15 herë kampionët renditen në vend të dytë me 59 pikë , aq sa Kukësi në krye por verilindorët kanë golaverazh më të mirë. Starova ka kërkuar nga të tijët të japin maksimumin në 7 ndeshjet e ardhshme në mënyrë që të realizojnë objektivin. Interesant është fakti se titulli i fundit i fituar nga të kuqtë është arritur pikërisht me “Bobin” në bankinë dhe te “Demat” besojnë se më të në krye do të shpallen sërish kampion, pas 24 vitesh.


    Lexo postimet e tjera