Argetim

Tavolina e pingpongut ku luan Mayweather kushton 30 mijë dollarë!

Tavolina e pingpongut ku luan Mayweather kushton 30 mijë dollarë!

Floyd Mayweather e vuri emrin e tij dhe “thesarin” në saj të një koordinimi perfekt të gushteve dhe reflekeseve kur ishte në ring. Pesë herë ish-kampioni i botës, i cili i fitoi të 50 ndeshjet në karrierën e tij si profesionist do të mbahet mend si një nga boksierët më të mirë të brezit të tij. Që pasi u tërhoq nga aktiviteti, pas fitores kundër Conor McGregor, vitin e kaluar, 40-vjeçari ka menduar të investojë te vetja duke u marrë me sporte të tjerë, i fundit në radhë ka qenë pingpongu.

The former undefeated five-weight world champion was playing his cousin Roy in the video

Mayweather has been enjoying retirement since beating Conor McGregor in Las Vegas

Të shtunën, Mayweather postoi një video në “Instagram” duke shijuar një ndeshje pingpongu me kushëririn e tij Roy. Ku është e veçanta? Te fakti që kjo ishte një tavolinë e pa parë ndonjëherë prej kristali me vlerë 30 mijë dollarë. Video tregon se amerikani nuk është edhe aq i aftë me raketën në dorë sa ishte në ring. Gjithsesi, kohët e fundit qarkullojnë thashethemet se ai do të kthehet në ring, këtë herë në MMA për t’u ndeshur sërish e McGregor. Atij i janë ofruar 500 milionë dollarë për këtë përballje.

Më shumë nga Argetim