Futboll

Telashe edhe në det, policia zbarkon në jahtin e Ronaldos

Telashe edhe në det, policia zbarkon në jahtin e Ronaldos

Cristiano Ronaldo është “gjahu” i policisë!

Pas akuzave për evazion fiskal nga drejtësia spanjolle, prej së cilave thuhet se ka menduar edhe largimin nga Real Madridi, yllit portugez i është dashur të “presë për vizitë” edhe disa efektivë të Agjencisë të Tatimeve dhe Doganave.

“Hola.com” raporton se ata kanë kontrolluar dokumentacionin e jahtit të 32-vjeçarit në Formentera, aty ku ai po kalon ditët e fundit të pushimeve me familjen dhe miqtë e tij. Jahti është mbuluar me një tendë për të mos lejuar fotografimin apo filmimet nga larg dhe për disa minuta ka qenë në duart e policëve.

Ronaldo priti me qetësi që policia të mbaronte punë dhe të largohej. Kjo zgjati rreth një orë e gjysmë. Ai nuk foli fare, duke menduar që të mos i prishë pushimet, sidomos kësaj here që ka marrë me vete edhe të dashurën e tij, Georgina Rodríguez, e cila është shtatzënë.

CR7, si ndihesh kur trajtohesh si i zakonshëm?

 


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll