Kampionati Shqiptar

Tifozët e Partizanit i kthejnë një përgjigje të ashpër Tefik Osmanit

“Unë kam deklaruar që po të fitonim Kupën, duhet ta luajmë Superkupën me gocat e ekipit të Partizanit në volejboll. Kjo ishte një batutë, pasi nuk mund të rri dot pa batuta”. Ky ishte qëndrimi i përsëritur i Tefik Osmanit, pas fitmit të Kupës së Shqipërisë. Duke qenë se Skënderbeu i ka fituar të dy trofetë kombëtarë, i bie që të mos ketë finale Superkupe të Shqipërisë kësaj here.

Por, nuk ka vonuar dhe mbrojtësi i kampionëve ka marrë përgjigje “flakë për flakë” nga tifozët e kuq. “Ultras Guerrils” kanë dalë me këtë qëndrim: “ Ti je mësuar…, nuk të bën përshtypje të vjellësh ku ke ngrënë. Ti ky je, një çun kurvë, që armën më të fortë mendon se ke gjuhën.

Sa për gocat e Partizanit, ato janë sportiste, që pak kanë të bëjnë me një burrë-kurvë si puna jote! Dhe ne, ndër të tjera, deklarojmë që sezonin e radhës do t’i përkushtohemi gruas tënde me shumë përzemërsi”

Më shumë nga Kampionati Shqiptar