La Liga

Trajneri i ri i Real Madrid adhuron Messi-n: Ai është lojtari më i mirë i historisë

Trajneri i ri i Real Madrid, Julen Lopetegui, është shprehur gjatë një interviste për TyC se ylli i Barcelona-s Lionel Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Në prag të Kupës së Botës në Rusi, trajneri spanjoll ka folur për Messi-n në më shumë se një rast duke thënë se nuk ka të dytë si ai.

“Probabiliteti që ne të shohim një tjetër lojtar si ai është shumë i ulët.

“Ai ka bërë diferencën për aq shumë vite dhe është një kënaqësi ta shohësh duke luajtur.”

Lopetegui e konsideron skuadrën argjentinase si të jashtëzakonshme dhe, sipas tij, është një nga ekipet që ka shumë shanse të fitojë Kupën e Botës.

Messi dhe Lopetegui mund të përballen në Kupën e Botës, por jo vetë, pasi me siguri do të përballen në El Clasico sezonin e ardhshëm.

Më shumë nga La Liga