Futboll

Ultrasit tregojnë anën e butë, hedhin qindra arushë në fushë për bamirësi

Ultrasit kanë vonuar lojën në Belgjikë fundjavën që sapo lamë pas – por jo për arsyen që mund të mendoni ju.

Tifozët e Charleroi kanë hedhur në fushë qindra arushë dhe lodra të tjera të atij tipi në prag të ndeshjes së tyre me Ostend, duke vonuar lojën për disa minuta.

Por askush nuk u shqetësua pasi arushat e mbledhura u shpërndanë për fëmijët e paprivilegjuar në qytetin belg në prag të Krishtlindjeve.

Ky është viti i dytë që tifozët e Charleoi kanë zhvilluar festën e arushave për të ndihmuar të paprivilegjuarit.

Des centaines de peluches ont été récoltées hier soir à l'occasion de la Nounours Party! Merci à tous ceux qui auront oeuvré au succès de cette deuxième édition en faveur des plus petits.

Posted by Storm Ultras 2001 – Officiel on Samstag, 2. Dezember 2017

Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1, dhe vendi i dytë i Charleroi iu afrua kreut që momentalisht mbahet nga Club Bruges.

The toys were collected by volunteers on the pitch and sent off to be given to the kids

Më shumë nga Futboll