Futboll

Verratti sapo ka shënuar golin më antisportiv të historisë së futbollit!

Marco Verratti shënoi golin më antisportiv të karrierës së tij, dhe mbase të gjithë sezonit. Matuidi hyri në zonë dhe u dëmtua. Mesfushori francez qëndronte i shtrirë në tokë dhe leca, portieri i Bastia, ishte interesuar të shihte gjendjen e tij.

Marco Verratti shënoi golin më antisportiv të karrierës së tij, dhe mbase të gjithë sezonit. Matuidi hyri në zonë dhe u dëmtua. Mesfushori francez qëndronte i shtrirë në tokë dhe leca, portieri i Bastia, ishte interesuar të shihte gjendjen e tij. Gjithsesi, loja vazhdoi dhe Verratti goditi nga distanca duke shënuar një gol teksa Draxler po i thoshte të ndalte lojën në mënyrë që Matiudi të merrte ndihmën mjekësore. Askush nuk mund të qetësonte Leca-n. Matiudi shkoi t’i kërkonte falje por ai ishte tepër i inatosur duke u ndëshkuar me karton të verdhë.

Mund ta shihni edhe këtu:

 

Më shumë nga Futboll