Futboll

VIDEO / 10 penallitë më të bukura në historinë e futbollit

Penalltitë janë një nga momentet më delikate dhe më emocionuese gjatë një ndeshje futbolli. Shpesh herë kanë qenë vendimtare në shpalljen e fitueseve dhe sidomos në finale, kur vetëm 11 metërshat përcaktojnë ekipin fitues, nëse ndeshja dhe koha shtesë përfundon në barazim. Më poshtë po ju paraqesim një video që qarkullon në “youtube”, ku janë përzgjedhur dhjetë nga penalltitë më mirë të ekzekutuara në historinë e futbollit botëror modern. Autorët e këtyre penalltive janë Djibril Cisse, Johan Cruyff, Theyab Awana, Ezequiel Calvente, Sergio Ramos, Andrea Pirlo, Zinedine Zidane, David Luiz, Francesco Totti dhe Fabio Groso…

[total-poll id=56018]

Më shumë nga Futboll