Kampionatet në Europë

Video / Ajax i anulohet goli me VAR, por shënon në të njëjtën mënyrë 30 sekonda më vonë

Një moment i çuditshëm në ndeshjen e fundit të Axaj ndaj Vittesse. Huntelaar shënon golin e katërt të ekipit pas një pasimi nga e majta, por goli anulohet për pozicion jashtë loje pas konsultimit të arbitrit me VAR.

Deri këtu nuk ka asgjë të çuditshme, por pasi rifillon lojë, përsëritet i njëjti aksion dhe Huntelaar shënon. Vetëm se këtë herë lojtari që i dha topin nga e majta nuk ishte në pozicion jashtë loje.

VIDEO

Më shumë nga Kampionatet në Europë