Basketboll

Video / Basketbollistët e rinj rrahin arbitrin

Ata luajnë me fanellat e bardha dhe pantallona të bardha. Në ngjyrën e pafajësisë. Por nga pamjet, është krejt e kundërta!

Çfarë ka ndodhur? Gjatë ndeshjes të moshave në Emerson të Georgia-s ishin duke luajtur Chicago Raws ndaj Houston Raptors nga Texas

Arbitri fërshëllen për një faull teknik. Djemtë e Chicago-s janë mbledhur rreth tij. E kanë goditur, shtyrë dhe sulmuar si të çmendur. Kolegët i vijnë në ndihmë pak më vonë.

Shikoni dy videot më poshtë:

Më shumë nga Basketboll