Champions League

Video / “Bir k***e,” sherri Ronaldo-Torres pasi portugezi provokon tifozët vendas

Cristiano Ronaldo dhe Fernando Torres kishin një përplasje të pabesueshme brenda fushës gjatë mbrëmjes së mërkurë në sfidën midis Real dhe Atletico Madrid në Champions League. Djemtë e Diego Simeone dolën fitimtarë me rezultatin 2:1 por ishte Real ekipi që shkoi në finale pas fitores 3:0 në “Bernabeu”

Cristiano Ronaldo dhe Fernando Torres kishin një përplasje të pabesueshme brenda fushës gjatë mbrëmjes së mërkurë në sfidën midis Real dhe Atletico Madrid në Champions League. Djemtë e Diego Simeone dolën fitimtarë me rezultatin 2:1 por ishte Real ekipi që shkoi në finale pas fitores 3:0 në “Bernabeu”.

Torres started by saying 'What's wrong? Clown'

Gjithsesi, presioni i një ndeshjeje kaq të rëndësishme me sa duket paska qenë i tepërt për disa, me Ronaldo dhe Torres që ofendohen teksa loja ishte ndalur.

https://www.youtube.com/watch?v=Lk36hZdNPwk

Në një skenë që të kujtonte ditët kur luanin te United dhe Liverpool, dyshja përplaset me Torres që pretendohet të ketë thënë: “Çfarë nuk shkon? Klloun.” Kjo bëri që Ronaldo të përgjigjet: “Ik në shtëpi, idiot.”

Ronaldo replied 'Go home, idiot'

Gjithsesi, mediat spanjolle thonë se Torres kishte fjalën e fundit, duke u përgjigjur: “Bir k***e”. Megjithëse me shprehje ishte i fortë, ish-lojtari i Chelsea nuk pati të njëjtin impakt kur kishte topin në zotërim dhe si pasojë zëvendësohet në minutën e 56’.

This prompted Torres to say 'Son of a b***h'

 

Më shumë nga Champions League