Futboll

VIDEO: Candreva shënon golin e parë në Shqipëri-Itali

Italia sapo ka shënuar golin e parë ndaj Shqipërisë në stadiumin “Loro Boriçi”. Skuadra kuqezi nuk ia doli të mbajë portën e paprekur, megjithë përpjekjet e ofensivës sonë.

Në të 72′ Antonio Candreva mori krosin ideal dhe gjeti rrugën e rrjetës. Është interesant fakti që mesfushori i Interit ka origjinë shqiptare (arbëresh nga gjyshi) dhe shënon pikërisht ditën kur kryeministri Edi Rama mori fanellën e tij nga presidenti i Federatës Italiane.

Më shumë nga Futboll