La Liga

VIDEO / Goli i parë për Vinicius Junior është mbresëlënës…

Vinicius Junior ka shkëlqyer që në stërvitjen e parë me Real Madrid. Braziliani 19-vjeçar, që kushtoi rreth 50 milionë euro, ka lënë një përshtypje shumë të mirë dhe sipas gazetës “AS” ka hedhur kandidaturën për të qenë titullar te “Los Blancos”, në vend të Cristiano Ronaldo.

Ky ka qenë goli i tij i parë në stërvitje me ekipin e Lopetegui. Një gol jo i zakontë…

Më shumë nga La Liga