Futboll

VIDEO: Kur portierët e çmendur rrezikojnë dhe dhurojnë spektakël

Shumica e portierëve nuk e teprojnë kurrë me mbajtjen e topit dhe përpiqen që pasimet t’i bëjnë sa më të sigurta dhe të sakta, por ka prej atyre të cilët duan të dhurojnë spektakël.

Për shembull, Marc-André ter Stegen nuk di ta largojë sferën pa luajtur paksa me të, aq sa tifozët e Barcelonës gati sa nuk pësojnë infarkt. Mënyrat për të rrezikuar në zonë janë të shumta. Disa prej tyre mund t’i shihni në këtë video.


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll