Premier League

Video / Rooney çmend tifozët e Everton me golin në debutim

Wayne Rooney ka treguar menjëherë pse është një nga blerjet më të goditura të merkatos së verës. Everton është duke luajtur një ndeshje miqësore me skuadrën keniane Gor Mahia dhe blerjes së re të transferuar nga Manchester United i është dashur 35 minuta për të shënuar golin e parë me fanellën e re, dhe çfarë goli!

Rooney, pictured celebrating with Ademola Lookman, took just 35 minutes to find the target


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Premier League