Futboll

Video / Shijoni “perlën” e Hulk me Shanghai SIPG

Gjatë ndeshjes së javës së 17-të të Super League kineze midis Yanbian dhe Shanghai SIPG sulmuesi brazilian HUlk ka shënuar “perlën” e radhës. Pasi merr topin në limitet e zonës, Hulk lëshon një goditje fantastike nga vendi me një teknikë për t’u pasur zili me topin që shkon në trekëndëshin e majtë. Ndeshja përfundoi 3:1 për miqtë e Shanghai.

Më shumë nga Futboll