Futboll

VIDEO / Yaya Touré të shkrin së qeshuri kur përpiqet të mësojë dialektin e Mançesterit

VIDEO / Yaya Touré të shkrin së qeshuri kur përpiqet të mësojë dialektin e Mançesterit

Yaya Touré ka prej shtatë vjetësh në Mançester, por kjo nuk do të thotë se ai ka mësuar ndonjë fjalë nga dialekti i këtij qyteti. Por përpara se Touré të nisë sezonin e tij të tetë në Etihad Stadium drejtuesit e Manchester City-t duket se kanë vendosur t’i mësojnë atij disa fjalë dhe shprehje të rëndësishme. Ora e mësimit për lojtarin nga Bregu i Fildishtë ka qenë shumë argëtuese. Shikoni videon më poshtë …

 

Më shumë nga Futboll