Champions League

VIDEO / Simeone kundër Conte, për herë të parë u sfiduan para 27 vitesh…

VIDEO / Simeone kundër Conte, për herë të parë u sfiduan para 27 vitesh…

16 shtator 1990, java e dytë e Serie A. Pisa-Lecce 4-0, sfida e parë mes Diego Simeone dhe Antonio Conte. Nesër, pas më shumë se 27 vitesh, Atletico Madrid-Chelsea në Champions League do të jetë përballja e parë si trajnerë. Më poshtë po iu paraqesim golin e shkëlqyer të shënuar nga “El Cholo”, i dyti i ndeshjes. Simeone sapo kishte mbërritur te skuadra e drejtuar nga Lucescu, ndërsa Conte ishte në sezonin e katërt dhe të fundit me Lecce, ku kishte debutuar që 16 vjeç…

Më shumë nga Champions League