Futboll

Vuajtje dhe gëzim, Casillas ka “lamtumirë” të ndjerë për Ronaldinho

Portieri aktual i Portos dhe ish-kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas, ka publikuar një “haraç” (status) me rastin e lamtumirës nga futbolli i luajtur i ish-yllit të Barcelonës, Ronaldinho. Një nga portierët më të mirë në Spanjë dhe më gjerë e ka bërë këtë përmes llogarisë së tij personale në Twitter, pas shpalljes së “daljes në pension” nga futbolli aktiv i legjendës braziliane, gjeniut Ronaldinho. “Unë isha i detyruar për të vuajtur, por si një “dashnor” i futbollit, ju, gjithashtu, më keni gëzuar. Kjo është e mrekullueshme!” – shkruan Casillas.

Më shumë nga Futboll