Kampionatet në Europë

Wenger e pranon: Bisedimet e rinovimit me Ozil kanë ndalur

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka zbuluar se bisedimet e kontratës me Mesut Ozil janë ngadalësuar, por ai mbetet me shpresë për rinënshkrimin me ndërkombëtarin gjerman. Ozil, si shoku i skuadrës dhe synimi i Manchester City, Alexis Sanchez, është jashtë kontratës në fund të sezonit dhe ndërkombëtari i Gjermanisë është lidhur me një largim nga Arsenali, me Manchester Unitedin më të fundit, që do të kreditohet me interes, teksa Jose Mourinho ka punuar me Ozil më parë te Real Madridi. Ndërsa dyshimet rriten për fituesin e Kupës së Botës, që do të humbasë ndeshjen hapëse të Arsenalit në “Europa League”, kundër Këlnit, të enjten, Wenger tha:

Arsene Wenger, Manager of Arsenal.

“Natyrisht, unë shpresoj. Bisedimet e kontratës janë ngadalësuar pak që nga 31 gushti, sepse ne kemi nevojë për një pushim të vogël dhe për t’u përqëndruar në konkurrim, por ne do të kthehemi ngadalë në atë”. Ndërsa Arsenali do të jetë pa Ozil përpara udhëtimit drejt kampionëve të Premier League, Chelsea, “topçinjtë” do të jenë më në fund në gjendje të thërrasin Jack Wilshere. Dëmtimet kanë përshpejtuar rikthimin e Wilshere në stadiumin “Emirates”, por mesfushori 25-vjeçar është vendosur të bëjë paraqitjen e tij të parë të lartë për klubin që nga gushti 2016, duke kaluar sezonin e kaluar me huazim te Bournemouth.

Më shumë nga Kampionatet në Europë