Merkato

Ylli i Bayern tek Arsenal? Atij i pëlqen kjo ide

Unai Emery raportohet të jetë interesuar për të transferuar yllin e Bayern Munich Kingsley Coman përpara startit të sezonit, megjithëse ka bërë pesë blerje deri tani.

Topçinjtë kanë siguruar firmën e Stephan Lichtsteiner, Bernd Leno, Sokratis Papastathopoulos, Lucas Torreira dhe Matteo Guendouzi.

Dhe tani 22-vjeçari Coman mund t’i shtohet listës.

BeIN Sports pretendon se Emery është gati të paguajë 50 mln euro për lojtarin e Bundesliga-s.

Dhe tani, Robbie Lyte, aai që merret me faqen e mirënjohur të tifozëve të Arsenal, ka zbuluar për ndjekësit e tij në mediat sociale se ai mund të jetë pro këtij transferimi.

Në një post diskutimi, ai po diskutonte se cilin lojtar duhet të blinte Arsenal dhe Roobie përgjigjet për Coman.

Një përgjigje që i ka pëlqyer edhe vetë lojtarit bavarez, i cili i ka bërë ‘like’ komentit.

Më shumë nga Merkato