Mix Vendi

Zhvillohet Kombëtari i xhudos, ja kampionët e 2017-ës

Në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet u zhvillua Kampionati Kombëtar Individual i Xhudos për të rritur dhe kadetë, aktivitet që mblodhi sportistët më të mirë. Kampionati i zhvilluar nga Federata Shqiptare e Xhudos dhuroi mjaft përballje interesante, si në kategorinë kadetë ashtu dhe të rritur. Sipas një informacioni që FSHJ-ja bëri publike për mediat, rivaliteti dhe konkurrenca më e madhe ishte në peshat 60, 66 dhe 73kg për kategorinë senior, ndërkohë që sfidat e zhvilluan në bazë të rregullave të reja të gjykimit. Së shpejti, Federatat pritet të përcaktojë edhe sportistët që do të përfaqësojnë ngjyrat kuqezi në aktivitetet e ndryshme ndërkombëtare.

Kampionët sipas peshave – Kategoria Kadetë (djem)

50kg, Xhoan Byberi – Studenti

55kg, Damian Cuni – Vllaznia

60kg, Mustafa Rosa – Studenti

66kg, Elton Dunisha – Teuta

73kg, Adi Paja – Elbasani

81kg, Luka Brici – Tirana

90kg, Andrea Musta – Elbasan

Kampionët sipas peshave – Kategoria Kadetë (meshkuj)

60kg, Roland Vasija – Vllaznia

66kg, Indrit Çullhaj – Tirana

73kg, Jon Vrenozi – Studenti

81kg, Arnest Selmani – Studenti

90kg, Ylli Ujka – Studenti

100kg, Luigj Shuku – Vllaznia

+100kg, Erson Ramaj – Studenti

Kampionët sipas peshave – Kategoria Kadetë (femra)

57kg, Amanda Lika – Studenti

63kg, Arta Merturi – Ghandi Judo

70kg, Matilda Bardhi – Vllaznia

 


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Mix Vendi