La Liga

Zidane ndez finalen e Botërorit: Ai më i mirë se Ronaldo? Nuk mendoj…

Zidane ka folur në prag të finales së Botërorit për Klube që Real-i i tij do të luajë në Abu Dhabi kundër Gremio-s pasditen e së shtunës (18:00): “Është një ndeshje 50 me 50, nuk ka favorit. Historia nuk do të thotë asgjë në një finale. Sigurisht do të duhet të jemi më të kthjellët para portës në krahasim me sa kemi bërë kundër Al Jazira, sepse do të kemi përballë një kundërshtar shumë të fortë”.

Në lidhje me deklaratat e bëra nga Renato, trajneri i Gremio-s, i cili ka thënë se ka qenë një futbollist më i fortë se Cristiano Ronaldo, “Zizou” ka hapur krahët: “Janë fjalë të forta, por secili ka mendimin e tij. Nuk jam dakord me atë që ka thënë dhe për mendimin tim Cristiano është më i fortë se Renato”.

Më shumë nga La Liga