La Liga

Zyrtare, Ronaldo fiton Topin e Artë 2017-të

Cristiano Ronaldo nuk është më numri 2. Portugezi sapo ka fituar Topin e Artë për herën e pestë në një ceremoni të zhvilluar në Paris nga “France Football”, revista që jep çmimin prestigjioz. Portugezi, pas triumfit të sotëm, ka barazuar rivalin e tij të përjetshëm, Leo Messi.

Renditja e plotë: 1 Cristiano Ronaldo; 2 Leo Messi; 3 Neymar; 4 Gianluigi Buffon; 5 Luka Modric; 6 Sergio Ramos; 7 Kylian Mbappé; 8 N’Golo Kanté; 9 Robert Lewandowski; 10 Harry Kane; 11 Edinson Cavani; 12 Isco; 13 Luis Suarez; 14 Kevin De Bruyne; 15 Paulo Dybala; 16 Marcelo; 17 Toni Kroos; 18 Antoine Griezmann; 19 Eden Hazard; 20 David De Gea; 21 Leonardo Bonucci dhe Pierre-Emerick Aubameyang; 23 Sadio Mané; 24 Radamel Falcao; 25 Karim Benzema; 26 Jan Oblak; 27 Mats Hummels; 28 Edin Dzeko; 29 Dries Mertens dhe Philippe Coutinho.

Më shumë nga La Liga