Futboll

Zyrtare, Southgate firmos për 4 vite me Anglinë

Southgate mori drejtimin e përfaqësueses pas largimit të Sam Allardyce. Ai fitoi dy ndeshje dhe barazoi dy të tjera si trajneri i përkohshëm dhe tani ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare nga e cila do të përfitojë 2,2 milionë euro në vit.

Southgate mori drejtimin e përfaqësueses pas largimit të Sam Allardyce. Ai fitoi dy ndeshje dhe barazoi dy të tjera si trajneri i përkohshëm dhe tani ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare nga e cila do të përfitojë 2,2 milionë euro në vit. Ish-mbrojtësi i kombëtares Southgate, i cili bëri 57 paraqitje për Anglinë si lojtar, është bërë trajneri i katër i përfaqësueses në po aq vite.

Image result for southgate gareth england

Ish-trajneri i Middlesbrough fitoi në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Rusi 2018 kundër Maltës, përpara se ekipi i tij të barazonte pa gola kundër Sllovenisë. Ai bëri një hap të rëndësishëm drejt emërimit në mënyrë permanente në stolin e Tre Luanëve kur mundi Skocinë 3:0 në fillim të këtij muaji, përpara se ekipi i tij të çonte dëm një avantazh 2:0 në miqësoren kundër Spanjës e cila barazoi 2:2 në minutat e fundit.

 

[interaction id=”583eee1a2c68737507379e4e”]


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll