16-vjeçari magjeps Chelsea-n, gati oferta në merkaton e janarit

25 Nëntor 2021
16:58
Denis Hakanaj

Chelsea po vëzhgon talentin e Copenhagen, Roony Bardghji.

Vetëm 6 ditë pas 16-vjetorit të tij, Bardghji ka bërë debutimin e tij me ekipin e parë të Copenhagen.

FCK e ka marrë suedezin nga Malmo, aty ku futbollisti i ri ka tërhequr për herë të parë vëmendjen e vëzhguesve të Chelsea-t.

Sipas BT Reports, klubi londinez po planifikon një lëvizje për Bardghji në merkaton e janarit.

Blutë duan ta blejnë të riun dhe më pas të lënë te Copenhagen në huazim.

Bardghji u transferuar te Copenhagen nga Malmo në verën e 2020-ës në moshën 14 vjeç.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit