“17 mln euro në sezon dhe fluturon me low cost!” Video e Conte-s bëhet virale, po zbarkonte në Itali

21 Mars 2023
0:24
Telesport
back button

Antonio Conte në një fluturim të Ryanair për në Itali: skena përsëritet. Trajneri i Tottenham u ka dhënë lojtarëve të tij dy ditë pushim për të përfituar nga pushimi ndërkombëtar. Spurs nuk po e kalojnë një moment shumë të lehtë pas eliminimit surprizë nga FA Cup, eliminimit në Champions League në 1/16-ën kundër Milanit dhe mbi të gjitha barazimin e fundit të bujshëm të pësuar në një rikthim në kampionat ndaj Southampton-it në fund.

Një ndeshje që gjeneroi shpërthimin flagrant të trajnerit, i cili akuzoi lojtarët për mungesë angazhimi dhe mbi të gjitha se nuk mund të dilnin në fushë kur ka një betejë nën presion. Gjatë konferencës për shtyp, rezultati ishte edhe një goditje shumë e ashpër ndaj klubit që nuk ka fituar prej vitesh edhe për shkak të një qëndrimi të gabuar nga ana e klubit.

Me pak fjalë, ish-trajneri i Juventusit dhe Interit i vë në dyshim të gjithë, pa i shpëtuar megjithatë ndonjë faji për këtë periudhë negative të Tottenhamit të tij. Dikush në Angli tani po mendon se shpërthimi i Contes është rezultat i dëshirës së tij të afërt për t’u shkarkuar. Në fakt, mundësia që Tottenham të mund të zgjasë kontratën e tij edhe për 12 muaj, që skadon më 30 qershor 2023, është minimale.

Prandaj aventura e tij me Spurs duket se ka marrë fund aq shumë sa Telegrafi ka njoftuar praktikisht se klubi do të shpallë përjashtimin e tij këtë javë. Në të njëjtën kohë, sot, siç ndodhi korrikun e kaluar, trajneri i Tottenham u përjetësua në një goditje teksa ishte ulur në një aeroplan në një fluturim të Ryanair, me kosto famëkeqe të ulët, për t’u kthyer në Itali. Diçka e çuditshme për nje person qe fiton 17 milionë euro në vit…

Në fakt, Tottenhami i paguan 280 mijë paund në javë (në euro është 325 mijë), në një muaj fiton 1 milion e 303 mijë euro, në një vit arrin shifrën e rreth 17 milionë eurove. Shumë për një trajner që mund të përballojë çdo lloj kompanie tjetër në vend të asaj që përdoret zakonisht nga të gjithë dhe që ju lejon të bëni fluturime evropiane me kosto të ulët.

“17 milionë në vit dhe udhëton me Ryanair” shkruan njeriu që e kapi në avion të ulur pothuajse pranë tij dhe në pritje të uljes në Itali. Në fakt, trajneri donte të bënte një pushim pas gjithë turbullirave që u krijuan duke i bërë lojtarët e tij të tërhiqnin prizën me shpresën se brenda dy ditësh do të mund të gjenin sërish energjinë e nevojshme për të rifilluar marshimin drejt kualifikimit në Champions.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit