Merkato

20 milionë euro! Ancelotti gjen lojtarin e duhur për Napoli-n

Napoli, sipas lajmeve të fundit të merkatos, është gati të hidhet në sulm për yllin e Ajax-it, Kasper Dolberg. Qendërsulmuesi i Ajax-it dhe i kombëtares daneze mund të përmirësohet akoma më shumë dhe ka karakteristikat e duhura për ekipin e skuadrës së Ancelotti-t.

Për t’ia hequr nga duart klubit holandez, presidenti i “axurrëve”, Aurelio de Laurentiis, do të duhet të paguajë një shumë të përafërt me 20 milionë euro.

Dolberg ka luajtur shtatë ndeshje në këtë sezon me bardhekuqtë dhe ka realizuar 3 gola.

Më shumë nga Merkato